2018 National Rowing Championships–
Schoolgirl Single Scull
Final F
08:50.44
08:52.90
08:56.29
08:58.43
09:01.12
09:12.87
Final E
08:42.29
08:43.91
08:43.98
08:52.16
08:54.17
08:54.91
09:04.06
08:39.97
08:44.47
08:48.47
08:55.42
08:57.60
09:03.44
Final C
08:33.20
08:35.99
08:38.91
08:39.84
08:42.70
08:44.35
08:45.83
08:57.24
Final B
08:30.41
08:34.47
08:35.01
08:37.28
08:39.59
08:42.27
08:43.51
08:50.76
Final A
08:15.43
08:19.01
08:22.23
08:29.78
08:34.35
08:34.80
08:36.04
08:43.05
Final F
1st St Ignatius Sa - Cleo Wilson, Cch: George Hamra
2nd All Hallows' - Eloise Mullins, Cch: Peter Toon
3rd Plc Perth - Pippa Joyce, Cch: David Milne
4th Stuartholme - Belle Townsend,
5th Plc Perth - Hollie Rowand, Cch: David Milne
6th Mt Gravatt Shs - Charlotte Morris, Cch: Alan Borger
Final E
1st Ave Maria College - Alessia Masiero, Cch: Barry Gardner
2nd Kardinia Int'L College - Meg Cartwright, Cch: Wayne Nitschke, Anita Whitehouse
3rd All Saints Gold Coast - Amy Taylor, Cch: Daisy Stubberfield, Andrew Clatworthy
4th St Aloysius College - Lauren Mcgavin, Cch: Brenton Terrell, Phil Blesing
5th St Peters Lutheran - Jessica Korganow, Cch: Ben Spits
6th St Marys Tas - Summer Carpenter,
7th Stuartholme - Clare Tayler, Cch: Peter Toon
Scratched Somerville - Alexandra Rooney, Cch: Bill Hind, Richard Powell
Final D
1st Sydney Girls - Kirrali Schofield, Cch: Bryony Gerofi, James Gerofi
2nd Mlc School - Emily Osborne, Cch: Kathleen Hextell, Robert Glendenning
3rd Brisbane Girls Gs - Aimee Boulton, Cch: Zoltan Shepherd, Caitlin Hockings
4th Hunter Valley Grammar - Kaylah Redhead, Cch: Sam Dutney, Tom Herborn, Gabrielle Giles
5th Urrbrae High - Kyanne Townend, Cch: Brenton Terrell, Phil Blesing
6th Seaton High - Siobhan Roe, Cch: Brenton Terrell, Phil Blesing
Final C
1st Brisbane Girls Gs - Kirsten Viljoen, Cch: Caitlin Hockings
2nd Galen Catholic College - Paige Cooper, Cch: Wesley Canny
3rd University Senior College - Taleala McCarthy, Cch: Brenton Terrell, Phil Blesing
4th St Luke'S Anglican - Montanna Clark, Cch: John Pressler, Ralph Brown
5th Buckley Park College - Katherine Wilkinson, Cch: Barry Gardner
6th Don - Abbey Boutcher, Cch: Graham Scattergood
7th Newcastle Grammar - Corby Holmberg, Cch: Lucas McBeath, Odin Mackintosh
8th Kardinia Int'L College - Meaghan Field, Cch: Wayne Nitschke, Anita Whitehouse
Final B
1st Maribyrnong - Charlotte Morris, Cch: Renae Domaschenz, Hannah Every-Hall
2nd Maribyrnong - Louisa Bongrain, Cch: Lachlan Beckett, Tony Lawless
3rd St Mary Mckillop-ACT - Maddy Bennett, Cch: Renae Domaschenz, Nick Garratt
4th Sacred Heart Geelong - Chelsea Howell,
5th Barker College - Eve Timms, Cch: Robyn Mackney
6th Brentwood College - Allulah-Beth Collins, Cch: Nigel Harding
7th Sacred Heart Geelong - Maggie Foley,
8th Lake Ginninderra Coll. - Aisling Doyle, Cch: Renae Domaschenz, Nick Garratt
Final A
1st St Scholastica - Nicela Martincic, Cch: Milan Parker, Thomas Parker
2nd Maribyrnong - Ruby Bray, Cch: Lachlan Beckett, Tony Lawless
3rd All Hallows' - Georgia Powell, Cch: Richard Powell
4th Launceston - Rebecca Bye, Cch: Trevor Barrett
5th Hobart - Amy Bain, Cch: Mark Stott
6th Newstead - Annaliese Mackie, Cch: Trevor Barrett
7th St Hilda'S Qld - Sophie Rice, Cch: Sean Carolan
8th Trinity Catholic - Andrea Brushett, Cch: Peter Wallace
See all results from the 2018 National Rowing Championships >>