2017 National Rowing Championships–
Schoolgirl's Coxed Four
Final C
08:03.58
08:05.93
08:08.20
08:08.48
08:14.06
08:14.68
08:20.64
08:29.89
Final B
07:52.38
07:53.94
07:56.51
07:57.99
08:01.75
08:05.56
08:07.93
08:13.08
Final A
07:29.42
07:31.35
07:36.60
07:38.38
07:44.18
07:45.49
07:45.88
07:55.48
Final C
1st Shelford Gs - Bow: Lucy Adlard, 2: Frankie Morgan, 3: Chelsea Landwehr, Str: Abby Patrick, Cox: Mackenzie Topfer, Cch: Julian Whitehead
2nd Loreto Marryatville - Bow: Laura Cook, 2: Molly Everett, 3: Rebecca Cock, Str: Ruby Sims, Cox: Lucy Sullivan, Cch: Tom Doornbos
3rd Ballarat High - Bow: Maisy Johnston, 2: Chloe Kimber, 3: Carly Mawby, Str: Jayde Watkins, Cox: Milli Bilson, Cch: Craig Murfett
4th Loreto - Toorak - Bow: Eliza Doble, 2: Emily Francis, 3: Portia Hunt, Str: Vanessa Crivelli, Cox: Samantha Holt, Cch: Michael Smith
5th Somerset College - Bow: Talia Varcoe, 2: Hannah Neumann, 3: Jade Mansell, Str: Katherine Plume, Cox: Shaiv Ranjith, Cch: Andrew Butler
6th Loreto Kirribilli - Bow: Phoebe Halley, 2: Hannah Potts, 3: Bridgette Peacocke, Str: Elise Dixon, Cox: Elizabeth Burgess, Cch: Lachlan Allen, Kendall Brodie, Tess Dixon
7th PLC Perth - Bow: Lizzy McLarty, 2: Georgina Middlemass, 3: Lily McMeeken, Str: Lauren Hutton, Cox: Patricia Frazis, Cch: Sallie Watson
8th Melbourne Girls College - Bow: Zoe Mavros, 2: Ingrid Perkins, 3: Claudia Stott, Str: Sarah Betts, Cox: Emma Jepsen,
Final B
1st Kinross Wolaroi - Bow: Kiara Taylorwood-Roe, 2: Scarlett Hamblin, 3: Lucy Wright, Str: Megan Kennett, Cox: Harry Thompson, Cch: James Smith, Kim Mackney, Laura Dearman
2nd Roseville - Bow: Alexandra Bailey-Coleman, 2: Georgie McArdle, 3: Charlotte McBrayer, Str: Louisa Ritchens, Cox: Sophie Sneyd, Cch: Gonzalo Briones
3rd Lauriston Girls' - Bow: Clara Conheady, 2: Eleanor Taylor, 3: Alice Fletcher, Str: Samantha Sinclair, Cox: Elizabeth Jasper, Cch: Robert Manning
4th Ballarat Grammar - Bow: Tash Whiteside, 2: Hattie Macdonald, 3: Isabella Conheady, Str: Aislinn A'Speculo, Cox: Millie Nye,
5th Ballarat Clarendon - Bow: Maya Plange, 2: Tayla Jackson, 3: Emily Richardson, Str: Phoebe Cameron, Cox: Aftyn Whitfield,
6th Ballarat Clarendon - Bow: Abbey Flower, 2: Bryony Donald, 3: Jelena Black, Str: Sarah Phillips, Cox: Genevieve Chapman,
7th Lauriston Girls' - Bow: Sophie Rayne, 2: Olivia Young, 3: Charlotte Menzies-King, Str: Louisa Morand, Cox: Amelia Fox, Cch: Michael Naughton
8th St Hildas - Bow: Dayna Gosper, 2: Nikki Campbell, 3: Sophie Rice, Str: Eve Prosser, Cox: Charlie Stuart, Cch: Sean Carolan
Final A
1st St Hildas - Bow: Hope Nixon, 2: Alexandra Finlay, 3: Jess Scott, Str: Leukie Smith, Cox: Zara Campbell, Cch: Sean Carolan
2nd Loreto Marryatville - Bow: Emily Scutter, 2: Georgina Berry, 3: Holly Ashworth, Str: Hannah Sexton, Cox: Maddie Peisley, Cch: Tom Doornbos
3rd Loreto - Ballarat - Bow: Grace Hoffmann, 2: Ella Higgins, 3: Laura Foley, Str: Molly Grech, Cox: Madelyn Rothe, Cch: Barry Halsall, Nathan Sims
4th Loreto Kirribilli - Bow: Caitlin Goodman, 2: Eliza Sheldon, 3: Sophie De Angelis, Str: Olivia Jackson, Cox: Niamh Mulveney, Cch: Lachlan Allen, Kendall Brodie, Tess Dixon
5th Daramalan - Bow: Sophie Corver, 2: Amy Dwyer, 3: Georgia Tzavalas, Str: Jessica Brady, Cox: Abby Thomas, Cch: Mike Brady
6th Melbourne Girls College - Bow: Maddie Carman, 2: Dayna Cannon, 3: Lara Taylor, Str: Isobel Lindsay-Geyer, Cox: Meshi Seymour-Pessah,
7th Damascus - Bow: Ashlee Smith, 2: Phoenix Neil, 3: Erin Gore, Str: Millicent Hockey, Cox: Maddie Lamb, Cch: Simon O'Brien
8th Geelong Grammar - Bow: Georgie Biggs, 2: Sammy Sutherland, 3: Sybila Keogh, Str: Edwina Jackson, Cox: Heidi Blyth, Cch: Courtney Blyth
See all results from the 2017 National Rowing Championships >>