2017 National Rowing Championships–
Schoolgirl's Coxed Quadruple Scull
Final C
07:53.56
07:59.06
08:00.15
08:04.90
08:05.99
08:13.52
08:15.47
Final B
07:43.50
07:46.48
07:50.96
07:53.50
07:56.31
07:58.84
08:03.67
08:05.70
Final A
07:20.43
07:22.64
07:23.65
07:24.15
07:31.52
07:35.68
07:37.93
07:40.11
Final C
1st Rockhampton Grammar - Bow: McKenzie Apel, 2: Karis Edwards, 3: Grace Sypher, Str: Tess Napper, Cox: Sylvia Godwin, Cch: Robin Fay, Felix Dieu
2nd Newcastle Grammar - Bow: Shelby Walters, 2: Alex Earp, 3: Emily Prickett, Str: Sarah Dykes, Cox: Zoe Roberts-Thomson, Cch: Sarah Ellis
3rd St Peters Girls - Bow: Sarah Carrodus, 2: Charlotte Parker, 3: Olivia Law, Str: Eve Habel, Cox: Amy Carrodus,
4th Mlc Kew - Bow: Anna Drake, 2: Olivia Fletcher, 3: Sophie Anghie, Str: Clare Xu, Cox: Emily Hajicosta, Cch: Grace Knox
5th PLC Sydney - Bow: Lilli Glenn, 2: Laura Brady, 3: Lexe Meyer, Str: Isabella Dorigo, Cox: Stella Shannon, Cch: Annie Achie, Ashleigh Peppernell
6th Shelford Gs - Bow: Alex Beza, 2: Mardi Denham-Roberts, 3: Louise O'Grady, Str: Hattie Brown, Cox: Ella Perlen, Cch: Ebony Tsomaropoulos
7th Strathcona - Bow: Hannah Venema, 2: Louise Johnson, 3: Alysha Caruso, Str: Bronte Coxhill, Cox: Bianca Verstegen,
Final B
1st Redlands - Bow: Hazel Swift, 2: Emma Woodward, 3: Beth O'Sullivan, Str: Natascha Barac, Cox: Lily Beitle, Cch: James Petering, Ina Marshall-Davies
2nd Newcastle Grammar - Bow: Corby Holmberg, 2: Bridie Bland, 3: Imogen Ryan, Str: Tyla Casey-Knight, Cox: Acacia Ozturk, Cch: Sarah Ellis
3rd Kardinia Int'L College - Bow: Emma Campbell, 2: Meaghan Field, 3: Keyshana Luscombe-Shockley, Str: Jasmine Henderson, Cox: Indra Nadeson, Cch: Wayne Nitschke, Anita Whitehouse
4th Mlc Kew - Bow: Stephanie Hayes, 2: Millie Williams, 3: Caitlin Brander, Str: Bridget Barnes, Cox: Rebecca Noonan, Cch: Jane McMahon
5th Strathcona - Bow: Maddy Connell, 2: Chloe Hulme, 3: Phoebe Soumprou, Str: Bridget Newman, Cox: Rebecca Furlan, Cch: Issy Duyker
6th Kinross Wolaroi - Bow: Isabelle Robson, 2: Phoebe Skene, 3: Harriet Haege, Str: Chloe Wilson, Cox: Isabella Johnsen, Cch: James Smith, Kim Mackney, Laura Dearman
7th Canterbury - Bow: Hannah Timms, 2: Jenna Bilston, 3: Jessica Lord, Str: Toni Johnson, Cox: Bryson Morrison, Cch: Emmanuel Hatzioannou
8th Sydney Girls - Bow: Sara McDonald, 2: Deborah Prospero, 3: Georgia Duggan, Str: Kirrali Schofield, Cox: Nahrain Oshana, Cch: Paul Coates, Timothy Hughes
Final A
1st St Peters Lutheran - Bow: Elizabeth Hills, 2: Isabelle Furrer, 3: Laura Blazek, Str: Taylor McCarthy Smith, Cox: Lauren Robinson, Cch: Jon Trovas, Eleanor Wilson
2nd Kinross Wolaroi - Bow: Maggie Yeomans, 2: Anna Williams, 3: Jocelyn Date, Str: Maggie Noonan, Cox: Charlotte Anderson, Cch: James Smith, Kim Mackney, Laura Dearman
3rd Radford College - Bow: Emma Harper, 2: Lisa Seberry, 3: Nicola Greenland, Str: Annie Creer, Cox: Ethan Toscan, Cch: Vicky Spencer, James Stuchbery
4th Ruyton Girls' - Bow: Emily Montagu, 2: Bridie O'Callaghan, 3: Eleanor Price, Str: Katia De Bortoli, Cox: Matilda Ancarola, Cch: Matt Wilson
5th Sacred Heart Geelong - Bow: Adrienne Mithen, 2: Harriet Morris, 3: Annabelle Brown, Str: Maggie Foley, Cox: Erin Ryan, Cch: Jeff Watt
6th Korowa Anglican Girls - Bow: Anna Richards, 2: Jessica Carson, 3: Ainsley Baird, Str: Demetria Kyriacopoulos, Cox: Julia Crute,
7th Strathcona - Bow: Caitlin Jones, 2: Isabella Thom, 3: Grace Senior, Str: Clare Duyker, Cox: Talana Kitchen, Cch: Jackson Harrison
8th Ruyton Girls' - Bow: Eliza Gaffney, 2: Jess Clarke, 3: Vanessa Vasilopoulos, Str: Emma Roberts, Cox: Vinhara Goonesekera, Cch: Matt Wilson
See all results from the 2017 National Rowing Championships >>